Цитата

А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

Ліна Костенко

Що таке Гештальт?

Опубліковано: 20:00 21.02.2017

Гештальт – це сучасний напрямок гуманістичної психології, спрямований на комплексний підхід до роботи з тілом, почуттями та мисленням. Один із самих популярних напрямків на пострадянському просторі тому що дає швидкі, стійкі результати. Цей напрямок не загодовує книжковими порадами і не робить всю роботу за людину, що звернулась до психолога, а допомагає в пошуку шляхів вирішення проблем, спираючись на знайдені актуальні ресурси і загальний досвід набутий протягом життя.

Значна увага приділяється роботі з емоціями і різними тілесними проявами і процесами, які виникають в ході консультації. Усвідомлення цих почуттів і процесів, так само як і виявлення їх причин, а також їх проживання в ситуації «тут і зараз» можуть призводити до вирішення проблеми.

Іншим важливим завданням в консультуванні є відновлення відповідальності за своє життя, дії, реакції і судження. Адже тільки таким чином людина може бути повноправним господарем і творцем свого щасливого життя.

У нашому житті сотні разів траплялися ситуації, коли ми не могли вчинити так, як нам хотілося, і висловити почуття, які ми відчували. Такі «незавершені ситуації» не проходять безслідно для нашої психіки, з часом накопичуються і призводять до порушення психічного функціонування. Гештальт допомагає їх завершити, звільняючи велику кількість енергії для життя не в похмурому минулому і не в тривожному майбутньому, а в яскравому і живому сьогоденні.