Цитата

Не хвилюйтеся, якщо щось не працює. Якби все працювало, вас би звільнили.

Mosher’s Law of Software Engineering

Як підготуватися до ДПА?

Опубліковано: 09:53 17.03.2017

1 Як підготувати робоче місце для занять?

Приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, посібники, зошити, папір, олівці. Можна ввести в інтер'єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває достатньо якогось зображення в цих тонах.

2 Як спланувати заняття?

Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі «трохи позаймаюся», а які саме розділи і теми.

3 З чого почати заняття?

Почніть підготовку з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко, можна почати з того матеріалу, який для вас найбільш цікавий.

4 Коли робити перерву у навчанні?

Наприклад, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин — перерви. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ і т.п.

5 Як краще запам'ятовувати матеріал?

 1. Не завжди діє правило «що більший обсяг матеріалу, то важче його запам'ятати». Великий уривок вивчати корисніше, ніж короткий вислів.
 2. Запам'ятати легше те, що розумієте.
 3. Розподілене заучування краще від концентрованого.
 4. Більше часу витрачайте на повторення на пам'ять. Це ефективніше за просте багаторазове читання.
 5. Якщо працюєте із двома матеріалами - великим і меншим - слід починати з більшого.
 6. Корисно структурувати матеріал, складати плани, схеми, причому бажано їх записувати.

6 Як правильно харчуватися?

Харчування має бути 3-4-разовим, калорійним і багатим на вітаміни. Споживайте і горіхи, молочні продукти, рибу, м'ясо, овочі, фрукти, шоколад.

7 Що робити якщо втомилися очі?

Виконайте дві будь-які вправи:

 • погляньте по черзі вгору-вниз (25 с), ліворуч-праворуч (15 с);
 • напишіть очима своє ім'я, по батькові, прізвище;
 • фіксуйте погляд то на віддаленому предметі (20 с), то на аркуші паперу перед собою (20 с);
 • намалюйте очима квадрат, трикутник — спочатку за годинниковою стрілкою, потім навпаки.

8 Як уникнути хвилювань?

 1. Запитайте себе: «Чи допомагає хвилювання впоратися із ситуацією?». Коли ви зрозумієте, що ні, придумайте щось, що дійсно могло б зарадити.
 2. Якщо ви можете порадитися з батьками, зробіть це. Попросіть їх підтримати вас. Якщо ви не можете поговорити з батьками, знайдіть іншого дорослого, якому ви довіряєте, і поговоріть з ним або нею. Удвох ви, напевно, придумаєте розумний план, як впоратися з вашими хвилюваннями.
 3. Пам'ятайте: занепокоєння — це емоція, а не метод вирішення проблем.
 4. Використайте найпростішу йогівську вправу. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Ваш мозок насичується киснем і заспокоюється.
 5. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратися із хвилюванням.
 6. Не одягайте на екзамен червоний одяг. Цей колір підвищує кров'яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті, де багато червоних предметів, то вона починає безпричинно дратуватися. А коли людина одягає червоні речі, то навпаки, в неї додається бадьорості й активності. Тобто якщо ви одягнете на екзамен червону річ, то почуватиметеся впевненіше, але в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування.
 7. На іспит приходьте без запізнень. Опануйте свої емоції, зберіться з думками. Не сумнівайтеся, все вийде. Сядьте зручно, випряміть спину. Подумайте про те, що у вас усе вийде. Зосередьтеся на словах: «Я спокійний, я абсолютно спокійний». Повторіть їх без поспіху, кілька разів. На завершення стисніть руки в кулаки.
 8. Виконайте дихальні вправи:
 • сядьте зручно;
 • глибокий вдих через ніс (4 - 6 секунд);
 • затримка дихання (2 - 3 секунди), потім видих.