Історія

Запорізькій коледж радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету

Один з найстарших навчальних закладів у цій галузі, був створений  як Запорізький машинобудівний технікум 4 травня 1944 року. Це навчальний заклад з багатою історією, усталеними освітніми традиціями та досвідом педагогічної спадщини.

Перший випуск студентів технікуму  у 1946 році склав всього 12 осіб, а ось у 1950 технікум випустив вже 137 техніків. За перші п’ять років післявоєнної перебудови та розвитку народного господарства технікумом було підготовлено 350 спеціалістів сільгоспмашинобудування, які були направлені на роботу на різноманітні підприємства.

В 1950 році в технікумі навчалось вже 440 студентів. У 1954 році технікум вперше провів набір студентів на вечірнє навчання  у кількості  186 осіб. Загальний контингент студентів у 1955 році склав 747 осіб. В цьому ж році технікум переживає нову сторінку свого розвитку.

Технікум готував спеціалістів з середньою спеціальною освітою, а саме:

  • техніків-технологів з обробки металів різанням;
  • техніків-технологів та техніків-механіків з виробництва сільськогосподарських машин;
  • техніків-електриків з електрообладнання промислових підприємств та установок;
  • техніків-технологів з інструментального виробництва;
  • техніків-механіків з автотракторобудування;
  • радіотехніків та техніків-технологів з радіо апаратобудування;
  • техніків-технологів з виробництва напівпровідникових приладів.

Для підготовки радіотехніків знадобилось створення спеціальних лабораторій, таких як електротехніки, радіотехніки, радіоприймальних та радіопередавальних пристроїв.

В 1965 році технікум відсвяткував своє новосілля, переїхавши у новобудову, яку займає і зараз в центрі міста.

З 1966 до 1991 технікум підпорядковувався Міністерству електронної промисловості СРСР, з січня 1967 року навчальний заклад перейменовано в Технікум електронних приладів. Завдяки постійній турботі Міністерства технікум зміг досягти значних успіхів у підготовці спеціалістів електронної сфери.

У 1991 році Технікум електронних приладів було перетворено в Запорізький коледж радіоелектроніки і передано до Міністерства освіти України.

З 2004 року наказом Міністерства освіти і науки України № 726 від 14.09.2004 року та наказом Запорізького національного технічного університету № 245 від 13.12.2006 Запорізький коледж радіоелектроніки реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Запорізького національного технічного університету.