Цитата

Все що нас не вбиває, робить нас сильнішими.

Ф. Ніцше

ДО ДНЯ ПРОГРАМІСТА: ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ З ПРОГРАМІСТАМИ ІТ-КОМПАНІЙ APRIORIT ТА CODEVERY

Запорізький коледж радіоелектроніки ЗНТУ
Опубліковано: 09:51 21.09.2015

Випускаюча циклова комісія професійної та практичної підготовки за спеціальностями 

«Обслуговування комп’ютеризованих інтегрованих і робототехнічних систем»,

«Обслуговування комп'ютерних систем і мереж» , «Прикладна математика»

16 вересня 2015 року  з нагоди Дня програміста пройшла зустріч студентів груп КС12-1, КС15-1, ПМ14-1, ПМ12-1 з програмістами ІТ-компаній Apriorit та Codevery. До заходу приєдналися викладачі спеціальних дисциплін Слободяник О.О., Шевченко О.П., Клименко Г.В., Ялова О.О., Боровик Ю.А. 

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

 Вступне слово взяла викладач з програмування  Шевченко О.П.: «День програміста - неофіційне свято програмістів, що відзначається на 256-й день року. Число 256 (два у восьмому ступені) обрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта.  Ми щогодини стикаємося з плодами праці програміста. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону - ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя.

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

І хоча поки що це свято цілком і повністю віртуальне, плоди труда наших програмістів вельми і вельми реальні. Значення професії програміста у повсякденному житті важко недооцінити. Цей рід діяльності стає все більш масовим і, в той же час, символізує авангард сучасного суспільства».

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

Наступним до розмови приєднався програміст ІТ-компанії Apriorit Краснощьок Віктор, який підтвердив, що програмування давно вже є однією з найбільш рейтингових, найбільш прогресивних і перспективних технічних спеціальностей. Чимала кількість українських програмістів успішно працює на західні іноземні компанії або виконують роботу на замовлення приватних клієнтів-іноземців. Специфіка професії дозволяє працювати віддалено, власноруч вибудовуючи робочій графік. Враховуючи нестабільну економічну ситуацію в Україні та те, що західні замовники оплачують виконану роботу у валюті, престижність професії серед молоді і значимість якісної профільної освіти буде лише зростати. Конкуренція на ринку програмістів шалена, тому важливо на проґавити, не зіпсувати свого шансу.

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

«Для програмістів-початківців найскладніше – знайти першу роботу, коли вас ще ніхто не знає, – пояснює Віктор. – Подібні випадки називають catch-22 (або «замкнене коло»): мене не беруть на роботу, тому що в мене немає досвіду, а як в мене з'явиться досвід, коли мене не беруть на роботу? Це найбільш типова ситуація саме для студентів. Тому молодим спеціалістам потрібно хапатись за будь-яку можливість працювати, навіть безкоштовно: стажування, інтернатура, open source-проекти. 

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

Для вас головне – почати, отримати практичний досвід, навчитися працювати в команді, співпрацювати з іншими програмістами, зрештою, вчитися у сильніших програмістів». «Коли мене запитують, яку мову програмування  краще вивчати, я завжди відповідаю: перш за все, вчіть англійську, – продовжує свої корисні поради Віктор. – Знання англійської мови допоможе не лише при написанні програм. В нашій спеціальності постійно потрібна найсвіжіша інформація. Отримати її можна тільки з літератури, яка видається англійською. До того ж англійською ви мусите спілкуватися з потенційними роботодавцями, замовниками, листуватись із західними клієнтами».

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

Віктор високо оцінює перспективи вітчизняних ІТ-фахівців. За його словами, українські програмісти добре почувають себе в плані конкуренції з західноєвропейськими спеціалістами. Принаймні, заробляють на рівні програмістів інших країн світу, а хороші програмісти ніколи не належали до категорії низькооплачуваних працівників. Впевнений, що в подальшому справи програмістів з України будуть йти ще краще.

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

Цього разу до нас завітали і випускники 2012 та 2010 років нашого коледжу – програмісти компанії Codevery Маньковський Миколай та Христич Богдан.

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

У дружній атмосфері пройшла зустріч наших випускників-програмістів зі студентами. Це було спілкування в колі однодумців. Студенти мали можливість задати питання щодо працевлаштування, особливостей роботи в ІТ-компаніях та самоосвіти.

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

Ця виховна година показала, що працювати програмістами на пристойній роботі – це реально. Розмова надихнула студентів на подальше навчання. Життєві історії гостей показали, що світ IT-технологій надзвичайно різноманітний і кожен може зайняти свою нішу.

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

Дякуємо нашим гостям за цікаву зустріч!

ДЕНЬ ПРОГРАМІСТА

Фотозйомка: студент групи КС12-1 Закатянський М.

Викладач-методист Боровик Ю.А.