Цитата

Все що нас не вбиває, робить нас сильнішими.

Ф. Ніцше

ЗКР на Copters Race-2016!

Запорізький коледж радіоелектроніки ЗНТУ
Опубліковано: 19:05 26.09.2016

Гонки квадрокоптерів – це захоплюючі змагання, що стають все популярнішими. В цю суботу на стадіоні Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара в рамках Змагання Copters Race в небо піднялось більше 40 дронів різних класів, що мали якнайшвидше  пролетіти трасу з перепонами.

2

Відвідувачів заходу чекала виставка робототехніки від Інжинірингової школи. Noosphere Engineering School зібрала інноваторів, захоплених технікою, наукою і новими технологіями. Представлені проекти вражали своєю унікальністю та технічною складністю.

3

Студент групи КСМ-14-1 Тітюєв Олександр, що сам займається програмуванням мікроконтролерів швидко знайшов спільну мову з Дмитром, представником організаторів, який демонстрував марсохід, і з задоволенням розповів про тонкощі конструкції та її програмування.

4

Вкотре студенти з захопленням подивилися на роботу 3D-принтера. Зараз сфера використання таких принтерів постійно зростає, здається, що розробники такої диво-техніки спроможні на все.

5

Ще один проект продемонстрував, що можна отримати з комбінації лазеру та програмування. Розробники, які особисто представляли проект знайшли широке коло використання такої комбінації, будь то годинник, чи такий собі органайзер, що нагадуватиме про час та запланований захід, або календар і все це один незвичний та оригінальний пристрій.

6

Звичайно, що найдивовижнішим проектом був робот NaoNoosphere, що вміє виконувати команди подані голосом чи за допомогою командного рядка, а також може вести розмову, відповідаючи на питання.

7

Хлопці з ПМ-15-1 Доля Тарас та Цопін Михайло більш за все вподобали  бойовий безпілотник, який побував в найгарячіших точках АТО. Військовослужбовці бригади аеророзвідки полку "Дніпро-1" продемонстрували новітній комплекс безпілотної розвідки "Лелека-100".

8

Програмісти з міста Дніпро розробили та продемонстрували мобільний додаток для зв'язку з поліцейськими - «Моя поліція». На даний момент програма має кілька функцій: кнопку екстреної допомоги «SOS», інструкцію спілкування з поліцейськими, можливість оцінювати роботу поліцейських, функцію «Активний свідок», що дозволяє громадянам відправляти в поліцію зафіксовані факти правопорушень, карту відділень поліцій і швидкої допомоги, а також актуальні новини поліції регіону і країни. Додаток вже запущений в роботу, тому його можна скачати в AppStore або GooglePlay та ознайомитися з його роботою.

9

На базі Noosphere Engineering School в Дніпрі українські розробники створили програмний комплекс автоматизованого управління артилерійським вогнем для АТО. Використовуючи ArtOS, військові істотно скорочують час між моментом знаходження мети і відкриттям вогню. Крім цього, комплекс виключає помилки при розрахунках. Автор ідеї програміст-ентузіаст майор Ярослав Шерстюк разом зі студентами, аспірантами та програмістами інжинірингової школи реалізували цей проект на волонтерських засадах, гроші на матеріали та компоненти комплексу збирали IT-компанії України.

10

Робота ArtOS виглядає наступним чином. «Командир батареї вводить координати цілі на своєму планшеті, одним натисканням кнопки передає її старшому офіцеру батареї. За лічені секунди дані отримують одночасно всі командири гармат і наводчики батареї. Це вже готові дані з урахуванням метеорологічних і балістичних умов стрільби для наведення знаряддя », - пояснює Ярослав Шерстюк. Хлолпці, що представляли проект зазначили, що на даний момент планується масове використання цього комплексу армією України.

11

На завершення прибування на заході студенти Погосян Олексій, Ілуцан Максим, Головатенко Артем, Чебан Микита, Тітюєв Олександр з групи КСМ-14-1, а також чарівні дівчата з групи ПМ-15-1 Бут Олена та Попова Вікторія прийняли участь у пізнавальному майстер-класі з основ робототехніки. Представник Noosphere Engineering School на протязі 30 хвилин навчав студентів азам роботи з мікроконтролером Arduino, студенти з задоволенням зібрали схемку, що запалювала лампочку по натисканню кнопки.

12

 

13

Сповнені приємних вражень від такого масштабного дрон-івенту та унікальних розробок від Noosphere Engineering School студенти, обмінюючись враженням від побаченого, попрямували на прогулянку вулицями чудового міста Дніпро. Розпочали з перегляду Спасо-Преображенського кафедрального собору – пам'ятки архітектури національного значення, будівлі у стилі класицизму 1835 року.

14

На відкритому майданчику біля будівлі діорами «Битва за Дніпро» розташована постійна експозиція радянської військової техніки часів війни. Поруч розташована вулична експозиція, що відразу занурює відвідувачів в тривожну атмосферу шляху в зону АТО.

15

16

Прогулянка центральним парком ім. Т.Г. Шевченка провела своїми осінніми алеями до незабутньої набережної та монастирського острову з площадками для перегляду та атракціонами.

17

 

18

На останок студенти прогулялися містом вздовж набережної на пішохідну вулицю та помилувалися архітектурою міста, шляхом до метрополітену вздовж проспекту Яворницького. Проїхавшись на метро студенти мали змогу відпочити та обмінятися враженням від активного відпочинку у суботу в місті Дніпро.

19

Викладач Шевченко О.П.