Цитата

Вже опів на шосту ранку. Ти знаєш, де зараз твій покажчик стека?

Шлюб і сім'я

Опубліковано: 11:26 22.02.2012

Шлюб і сім'я. ЗКР ЗНТУ правоосвітній  захід

Суспільство, яке прагне економічного розвитку і процвітання, має бути зацікавлене в міцній та здоровій сім’ї. Нинішні зміни, які відбуваються в Україні, стосуються і проблем сім’ї, повернення її цінностей, як запоруки існування держави, її благополуччя.

Стосовно даної проблеми 17 лютого 2012 року начальником Жовтневого відділу ДРАЦС реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції Каптюх Вікторією Миколаївною в групах КС08-1 (класний керівник Боровик Ю.А.) та КС09-1 (класний керівник Зиль О.М.) проведено правоосвітній  захід на тему „Державна реєстрація шлюбів, державна реєстрація народжень” за підтримкою  дослідного центру „Політика та освіта” Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти (Богомолова Н.М.).

 

Шлюб і сім'я. ЗКР ЗНТУ правоосвітній  захід

Під час заходу студентів ознайомлено з основами сімейного права, поняттями шлюб, сім’я, порядком реєстрації шлюбу, правами та обов’язками подружжя та підведено їх до розуміння важливості знання та дотримання норм сімейного права.

В народі кажуть, що шлюби укладаються на небесах, проте реєструються вони в органах РАЦС. Державна реєстрація шлюбу необхідна для забезпечення стабільності відносин між чоловіком і жінкою, охорони прав та інтересів подружжя, їх дітей.

Кожна п'ята дитина в Україні народжується поза офіційним шлюбом. Про це повідомила Каптюх В.М. Зараз дуже часто не реєструють свій шлюб, хоча і народжується дитина, а найчастіше відбувається так, що реєструють шлюб після народження дитини. "А в деяких країнах Європи, скажімо, вже понад 50% дітей народжується у жінок, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі", - додала вона.

Шлюб і сім'я. ЗКР ЗНТУ правоосвітній  захід

Також за її словами, в Україні відбувається зміна вікової моделі вступу в шлюб. "У нас відбувається зміна вікової моделі шлюбності відповідно до загальноєвропейської тенденції. Тобто поступово підвищується вік вступу в шлюб. Тому що сучасна людина більше часу витрачає на своє навчання, здобуття освіти, професії і відповідно шлюб не вкладається до завершення цього періоду. "Однак, українці раніше вступають в шлюб, ніж в більшості країн Європи", - зазначила фахівець.

Шлюб і сім'я. ЗКР ЗНТУ правоосвітній  захід

Каптюх В.М. повідомила, що середній вік чоловіків, які вперше вступають у шлюб, становить 26-27 років, а жінок - 24 роки. При цьому близько 10-12% пар в Україні не реєструють свої шлюбні відносини, вважаючи, що і так перебувають у шлюбі.

Шлюб і сім'я. ЗКР ЗНТУ правоосвітній  захід

Розподіл  відповідей респондентів на запитання анкети “Чи згодні Ви з таким твердженням: “Шлюб – це застарілий спосіб організації сім’ї?” залежно від статі опитаних, % (за результатами опитування Українського інституту соціальних досліджень)

"Цікаво, що близько 50% молоді хотіли б почати своє життя з незареєстрованого шлюбу, але на питання, яка найкраща форма відносин між батьками для дитини, 85% відповідають, що все ж таки це офіційно зареєстрований шлюб", - зазначила фахівець.

Шлюб і сім'я. ЗКР ЗНТУ правоосвітній  захід

Шлюб і сім'я. ЗКР ЗНТУ правоосвітній  захід

ПІДСУМКИ

Для кожної дорослої людини шлюб означає збагачення, наповнення свого життя новим значенням і змістом. Молоді люди вірять в те, що життя стане кращим, цікавішим після того, як вони візьмуть шлюб. Такі сподівання лежать в основі сім’ї, яку вирішили створити двоє.

Новини