Цитата

Мене два рази питали [члени Парламенту]: «Скажіть на ммилість, містер Беббідж, що трапиться, якщо ви введете в машину невірні цифри? Чи зможемо ми отримати правильну відповідь? »Я не можу собі навіть уявити яка плутанина в голові може привести до подібного питання.

harles Babbage

Ми зростаємо в демократії!!!

Ми зростаємо в демократії!!!
Теги: ОТ , КСМ , ПМ , КС , ТК
Опубліковано: 11:49 08.06.2017

На запрошення Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» 18 травня 2017 року студентське самоврядування коледжу, а саме: голова студентської ради відділення Глущенко Віталій та керівник танцювального гурту коледжу «Дія» Хорольська Ірина разом із методистом коледжу Клименко Г.В. взяли участь у Семінарі «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи. Зростаймо в демократії» в рамках проекту «З Україною в серці».

Цього разу це була не просто участь студентів у якості слухачів.

Наші студенти та методист Клименко Г.В. виступили з доповіддю «Досвід співпраці органів студентського самоврядування та адміністрації ЗКР ЗНТУ» і з радістю розповіли про свої враженнями від заходу:

«Традиційно захід відкрив завідувач Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» доктор філософії  (к.філос.н.), доцент, Мальований Микола Михайлович, заохотивши всіх присутніх до плідної та активної участі у заході.

В даному семінарі взяли участь більше 100 педагогічних працівників: методисти районних методкабінетів відділів освіти райдержадміністрацій, районних адміністрацій органів місцевого самоврядування Запорізької області, заступників директора з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники загальноосвітніх, інтернатних, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів, коледжів.

 

Крім нас своїм досвідом, напрацюваннями та результатами діяльності поділилися:

 • заступник директора з навчально-виховної роботи Навчально-виховного комплексу № 109 Хайруліна Олеся Сергіївна з доповіддю «Проектна діяльність як фактор формування громадянської компетентності учасників навчально-виховного процесу».

Олеся Сергіївна розказала, яким чином проектна діяльність впливає на виховання дітей в школі: що вона дає, як розвиває, як дисциплінує і формує відповідального сумлінного громадянина України. Також наголошувала на необхідності і позитивних моментах співпраці, в рамках проектної діяльності, батьків, дітей та педагогів.

Її емоційна доповідь вразила всю аудиторію, адже було видно наскільки вона піклується не тільки про навчальний заклад в якому працює, а і про його вихованців, тим самим прививаючи патріотичні цінності і маленьким, і більш дорослим школярам;

 • заступник директора ЗОШ № 7 Косаренко Світлана Віталіївна з доповіддю «Формування правової культури учасників навчально-виховного процесу засобами неформальної освіти».

Світлана Віталіївна розповіла про ті засоби неформальної освіти, завдяки яким вдається більш ефективно і цікаво давати можливість школярам вивчати права людини. З цією метою була створена виїзна мобільна виставка під назвою «Кожен має знати свої права». Наші студенти побували на цій виставці, коли вона проходила у КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Виставка представляла собою достатньо велику кількість мобільних плакатів, які можна було легко транспортувати з міста в місто. Інформація, яка відображена на цих плакатах, була не просто інформативною, а цікавою і дійсно привертала до себе увагу. Крім того, екскурсію проводили не спеціалісти чи викладачі, а студенти Запорізького національного університету. Адже метод рівний-рівному дуже гарно сприймається у засвоєнні інформації молоддю. Класно те, що на цю виставку можна було потрапити безкоштовно. Для педагогів - це нагода не звично провести свій урок, а для молоді – дізнатись щось цікаве щодо своїх прав та способів їх захисту.

Такі інтерактивні способи вивчення матеріалу з одного боку дають можливість більше запам’ятатися, по-друге відпочити від звичних лекційних занять;

 • вчитель російської мови та зарубіжної літератури Омельницької філії імені академіка М.А. Доллежаля КЗ «НВК «Основа» Преображенської сільської ради Оріхівського району Запорізької області Петровська Ірина Олександрівна з доповіддю «Роль критичного мислення у формуванні громадянської компетентності учасників навчально-виховного процесу»

Дійсно поняття критичного мислення набуває в нашому дуже інформатизованому суспільстві не аби якої значимості. Нажаль ми не завжди замислюємося, яку інформацію нам намагаються вкласти в голову. Ми забуваємо, що інформація – це сила, величезна сила! Завдяки якій з людиною можна зробити все що завгодно.

А Ірина Олександрівна заохочувала всіх присутніх перевіряти всю інформацію, яка до нас приходить і мислити критично. Не довіряти засобам масової інформації, більше вивчати першоджерела і постійно перевіряти все, що ми чуємо, бачимо.

Коли нам запропонували прийняти участь у цьому семінарі з доповіддю про те, як нам вдається ефективно співпрацювати ми вирішили, що будемо відповідати на три основних питання:

 1. Якої мети, співпрацюючи, ми намагаємося досягти?
 2. Яким чином побудована діюча організаційна структура органів студентського самоврядування?
 3. Які результати в рамках співпраці ми маємо сьогодні?

І так, відповідаючи на перше питання ми наголосили, що на сьогодні основна мета нашої співпраці – це надання можливості студентам самореалізуватися.

Для досягнення цієї мети слід постійно:

 • по-перше, вивчати потреби та інтереси студентства;
 • по-друге, підбирати мотиваційні механізми для задоволення цих потреб. Це і дасть можливість молоді «знайти себе».

Відповідаючи на друге питання, щодо будови організаційної структури органів студентського самоврядування. Ми розповіли, що на сьогодні у нас існують дві структури (студентська рада коледжу та студентський профспілковий комітет), які виконують різні обов’язки, але мають одну загальну мету – це захист прав та інтересів студентства і допомога в самореалізації.

І, відповідаючи на третє питання, ми розповіли про найяскравіші заходи, на нашу думку. Так, звичайно, не про всі, адже їх у нас дуже багато і можна було б розповідати і розповідати, тому вирішили зупинитися на:

 • Веселому святі «Розгульний четверток» приуроченому до святкування Масляної у 2016 році – хоч вже й пройшло більше року, але цей веселий, насичений, драйвовий захід й досі залишається у нас в пам’яті. Хоч захід нам дався не легко: техніка безпеки, багато організацій учасників, кропітка робота, але спільними зусиллями ми досягли своєї мети! Більш детально можна переглянути за посиланням http://zkrzntu.org.ua/news/333--l-r.html

 • STUDENT PARTY 2016. Ми акцентували увагу на створенні  у спортивній залі коледжу ігрової зони, яку презентували студентству в якості загального подарунку. Для студентства це дійсно був нечуваний подарунок, бо можна було пограти у великі пятнашки, флорбол, сумо, клітку, настільний футбол, лабіринт, покататися на гіроборді, прийняти участь у лотереї з квитками у кіно, зробити собі тату хною, дійсно круто і весело провести час. Більш детально можна переглянути за посиланням http://zkrzntu.org.ua/news/393-student-party-2016.html

 • Студентський експеримент «Три кроки до кохання… Чи вистачить?» - для нас це був не просто захід, це був виклик студентському суспільству. Завдяки цьому заходу комусь вдалось реалізувати свої мрії, хтось знайшов нових друзів, хтось по-іншому подивився на світ, хтось почав танцювати, а хтось все ж таки знайшов свою другу половинку… Більш детально щодо експерименту можна переглянути за посиланням http://zkrzntu.org.ua/news/studentskiy-eksperiment-tri-kroki-do-kohannya-chi-vistachit
 • Студентська науково-практична конференція 2017 рік. Напрям національно-патріотичне виховання молоді. Коли ми почули тематику конференції і запитали один одного чого б хотілось почути і побачити крім студентських доповідей. Голова студради відділення сказав: «А давайте запросимо учасників гурту «Заінька». І ми почали міркувати, як об’єднати Національно-патріотичне виховання молоді і акторів, коміків відомої запорізької групи «Заінька»? Вирішили, що цього разу ми кардинально змінимо формати роботи секцій. І акцентуємо увагу на тому: як досягти успіху в нашій країні, як знайти себе? Чи правильно ми зробили? А ми запитали безпосередньо у молоді на конференції: Хто вважає що в нашій можна реалізуватися? І тільки 5% учасників сказали «так»! Тому на конференцію ми запросили молодих, активних, успішних Startup, які своїм прикладом показали, що в нашій дійсно країні можна досягти успіху, треба лише побудувати план і чітко його виконувати. Це всі звичайні люди, справжні патріоти нашої країни, міста вони додали впевненості молоді, що в Україні розвиватися можна, тільки треба бути наполегливими і не відступати від своєї мети. Більш детально можна переглянути за посиланнями http://zkrzntu.org.ua/news/workshop-re-start-perezavantazhennyahttp://zkrzntu.org.ua/news/studentska-konferenciya

Також, ми презентувати роботу нашого Театр-форум в якому ми приймаємо участь в рамках субгрунтового проекту «Я тебе чую» розроблений співробітницею Обласної юнацької бібліотеки Ларисою Головко для переселенців та воїнів АТО.

Передусім дізнавшись про аудиторію для якої ми будемо працювати, за основу ми взяли сімейну сцену де є непорозуміння в сім’ї між дітьми і батьками. Здавалось би, така банальна історія, стара як світ, але така актуальна сьогодні в кожній сім’ї.

Актори виступили дійсно класно, нашою метою було не тільки презентувати спільну роботу студради і педагогічного колективу, а звернути увагу суспільства, безпосередьно мам і тат які сиділи в залі, на те, що за роботою їх дітям не вистачає уваги і турботи, тому і виникають ці часті не зрозумілі не порозуміння…

Більш детально можна переглянути за посиланням http://zkrzntu.org.ua/news/prezentaciya-subgrantovogo-proektu-ya-tebe-chuyu."

Як бачите, семінар видався дійсно інформативним, було кого послухати, чому повчитися і що розповісти. Сам захід був побудований так вдало, що доповідачі продовжували один одного, переходили від меншого до більшого, узагальнюючи і використовуючи інформації попередників.

А наші студенти після виступу зрозуміли, що в Запоріжжі дуже багато позитивних, ініціативних людей, які готові ламати стереотипи, йти в ногу з часом не боючись опановувати щось нове!

 

Ми щиро дякуємо співробітникам Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» за запрошення, тому як вони додали нам впевненості і ще раз довели, що ми йдемо вірним шляхом співпрацюючи будуємо разом справжню демократичну державу!

викладач Г.В. Клименко