Цитата

Той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину, з усякого погляду справжня людина.

В. Сухомлинський

Семінар «Судова реформа на місцевому рівні – роль ВНЗ та молоді»

Судова реформа
Опубліковано: 14:37 18.03.2018

14 березня 2018 року в групі КС16-1 пройшов семінар «Судова реформа на місцевому рівні – роль ВНЗ та молоді». 

Семінар Судова реформа

Захід організовано ГО «Запорізька правозахисна група» в рамках Програми «Нове правосуддя» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та за участі співробітників Регіонального науково-методичного центра «Освіта громадянське суспільство» КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

Семінар Судова реформа

Вступне слово до усіх присутніх виголосила Ярослава Братусь. Разом зі студентами  правозахисниця  обговорила ключові складові судової реформи в Україні. На її думку, головним результатом судової реформи на місцевому рівні повинна стати доступність та зрозумілість судових інструментів захисту власних прав для кожного громадянина. Люди повинні відчувати справедливість та прозорість у прийнятті рішень та діяльності суддів, саме це зможе забезпечити вдалу реалізацію судової реформи на місцевому рівні, – відзначила Ярослава.

Семінар Судова реформа

Свою колегу підтримала Богомолова Наталя, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області.

Семінар Судова реформа

Разом з молоддю вона обговорювала  роль судової системи у механізмі захисту прав людини Україні.

Семінар Судова реформа

Завдяки інтерактивним вправам студентська молодь була активною при обговоренні проблеми щодо дотримання прав людини.

Семінар Судова реформа

Розглядаючи норми Конституції України, студенти визначили, що кожний громадянин має розумітися на перевагах судової реформи для покращення доступу до правосуддя.

Семінар Судова реформа

Завершився семінар зворушливо та щиро. Член правління ГО «Запорізька правозахисна група» Юлія Берлінер запросила учасників пригоститися смачною кавою зі смаколиками. У невимушеній дружній атмосфері учасники заходу ділилися враженнями щодо отриманої інформації. Взагалі захід  пройшов в атмосфері взаєморозуміння, партнерської поваги один до одного.

Щодо вражень про семінар, то практично всі учасники лишилися задоволеними та подякували за проведену презентацію. Студенти змогли розібратися з основними принципами реформи судочинства. Їм сподобалася відкритість спікерів, які говорили про наболілі проблеми та шляхи їх вирішення, передбачені законодавством.

Семінар Судова реформа

Для довідки. Програма USAID «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 р. і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україні: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим колам, громадському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією.

Класний керівник групи КС16-1Боровик Ю.А.