Цитата

А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

Ліна Костенко

Студенти групи КС14-1 на ПАТ ЗАЗ

Теги: КС
Опубліковано: 15:59 25.10.2017

Одним з багатьох напрямків практичної підготовки студентів коледжу є проведення екскурсій на підприємства, які  надають можливість студентам наочно та більш детально ознайомитись з майбутньою діяльністю, оцінити переваги отримання даної професії, побачити реальну сучасну потребу роботодавців в кадрах.

23 жовтня 2017 року  в групі КС14-1 в рамках вивчення дисципліни «Технічні засоби РТС» відбулася навчальна екскурсія на ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод»  з метою вивчення робототехнологічних систем.

ЗАЗ

Студентів привітно зустріла начальник навчального центра Назарова Тетяна Василівна,  яка супроводжувала групу, знайомила з напрямами діяльності підприємства, особливостями організації виробництва, збуту продукції в сучасних умовах та забезпечення соціальної сфери. Огляд підприємства почався з пресового цеху, що виконує штампування великогабаритних деталей. Саме тут роблять всі каркасні елементи кузова.

ЗАЗ

Студенти задавали питання здебільшого професійного спрямування, адже через рік вони вже стануть випускниками. А запитань було чимало. Студентів цікавив стан матеріально-технічної бази підприємства, умови використання сучасних засобів автоматизації виробничих процесів.

ЗАЗ

Своїми масштабами вразив склад готової продукції:

ЗАЗ

Після ознайомлення з пресовим виробництвом по естакаді прямуємо до зварювального цеху.

ЗАЗ

ЗАЗ

Зварювання кузовів ведеться на лініях, які оснащені унікальним, що не має аналогів в Україні, обладнанням. Операції проводяться робототехнологічними комплексами.

ЗАЗ

Максимальна механізація і автоматизація зварювального виробництва дозволяє при невеликих трудовитратах не тільки забезпечувати якість згідно найжорсткішим вимогам, але і контролювати його сучасними засобами діагностики.

Рівень якості зварених кузовів визначається в лабораторії геометрії кузова із застосуванням сучасного обладнання, що відповідає світовим стандартам. Координатно-вимірювальна машина PRO Compact, встановлена в лабораторії, - багатопрофільна, виконує вимірювальні функції, сканує поверхні і за допомогою програмного забезпечення перетворює їх у поверхні тривимірного зображення.

ЗАЗ

Після кузов відправляється в цех фарбування, в напрямку якого ми й рушаємо далі:

ЗАЗ

ЗАЗ

Автомобіль після всіх етапів фарбування йде на сушку, проходить аудит і відправляється на складальну лінію. У нашому випадку - малопродуктивний конвеєр. В кінці автомобіль відправляють на випробувальний трек, де машини перевіряють на швидкісні режими, режими гальмування, тестують його на спеціальній смузі.

ЗАЗ

Навчальне заняття на базі підприємства  тривало понад дві  години. Екскурсія розширила кругозір студентів, дозволила отримати додаткові професійні знання та сприяла їх згуртуванню. Всі учасники залишились задоволеними і вдячними керівництву ЗАЗ за можливість «доторкнутись» до сучасних технологій та обладнання.

Фотозйомка: студент групи КС14-1 Кубасов Андрій.

Викладач-методист Боровик Ю.А.